KTK GRONIE - strona główna
W naszym „Gronie” na Ukrainie czyli o 11 Zlocie UECT 2015 Treenet
Po raz pierwszy organizatorem Międzynarodowego Zlotu Turystów Kolarzy (UECT) była Ukraina.  Tegoroczny, już 11 Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej,  odbywał się od 12 do 19 lipca  w Żółkwi -  miasteczku położonym 30 km na północ od Lwowa,  założonym w 1594 roku przez hetmana Stefana Żółkiewskiego. Przygotowanie tej imprezy było olbrzymim wyzwaniem dla organizatorów. Szkoda, że docenić to mogło tylko 325 uczestników Zlotu (150 Ukraińców, 82 Polaków, 71 Francuzów i po kilku uczestników innych nacji – w sumie  z 11 krajów), a nie jak zwykle ok. 1500. Gospodarze Zlotu stanęli na wysokości zadania. Postarali się, abyśmy czuli się bezpiecznie, mogli poznać miejscowy  folklor, piękno przyrody, ukraińską kuchnię. Trasy były wzorowo oznaczone lecz wymagały sporego wysiłku. Dziury, kamienie i piaski,  kto je pokonał – mógł być z siebie dumnym. 35 stopni na termometrze nie ułatwiało jazdy. Mieszkańcy szczerze witali nas na trasach, z zaangażowaniem prezentowali  miejscowe zabytki, częstowali przygotowanymi przez siebie regionalnymi daniami: barszczem, zupą rybną – uchą, pierogami, kanapkami ze słoniną, kompotami. Umilali nam czas ukraińskimi  pieśniami i tańcami. Na każdym kroku okazywali nam życzliwość. Z  KTK „Gronie” w Tychach na  Zlot wybrali się członkowie  „Wandrusa” z Żor oraz inni sympatycy naszego klubu – razem 21 osób. W trakcie pobytu byliśmy we Lwowie , gdzie przewodniczka oprowadziła nas m.in. po Starówce, Cmentarzu Łyczakowskim i innych ciekawych miejscach. Dwa polskie kluby tj. Klub „Przygoda” z Torunia oraz „Wandrus” z Żor zostały wyróżnione przez Organizatorów  za  liczny udział w  imprezie. KTK „Gronie” w Tychach reprezentowało  tylko 8 osób.

Już czeka na nas Francja, gdzie od 9 -16.07.20169-16.07.2016 roku w AUCH (70 km od Tuluzy) odbędzie się 12 Zlot UECT (www.auch-cyclo-2016.fr).

Pojedziemy tam wraz z sympatykami  Klubu Turystyki Kolarskiej „Gronie” w Tychach.

Cezary Sawicki

Organizator wyjazdu KTK „Gronie” na 11 Zlot UECT 2015

Komentarze (3) »

 1. aniac napisał(a):

  1 sierpnia 2015 @ 22:08

  Cieszę się, że wróciliście cali i zdrowi. Nas obleciał tchórz i nie zdecydowałyśmy się na wyjazd. Teraz mi żal :(

 2. Henio napisał(a):

  25 sierpnia 2015 @ 12:06

  Było super= niech żałują Ci co chcieli jechać a strach ich sparaliżował Super posiłki darmowe na trasach itd. Organizacja na wysokim poziomie z poważ .Henio M.

 3. Heniek i Basia napisał(a):

  26 września 2015 @ 17:43

  Tylko do odważnych świat należy :) , też żałujemy że nas tam nie było, pozdrawiamy wszystkich i liczymy na wspólne wycieczki we Francji

Skomentuj artykuł: