KTK GRONIE - strona główna
Sprawozdanie z 55 Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK „SOMINY – 2015” Treenet
Zlot odbywał się na Kaszubach -  20 km od Bytowa – baza była usytuowana w Sominach w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Dywańskim.  Brało w nim udział  528 osób z Polski i Ukrainy. Z KTK Gronie  – 12 uczestników.  Najliczniejszym  klubem był Klub „Ondraszek” z Cieszyna – 26 członków.

Zlot trwał od 30.05. do 07.06.2015, a głównym organizatorem był  Oddział Gdański PTTK im. dr Jerzego Szukalskiego. Uroczyste otwarcie Zlotu odbyło się na dziedzińcu Zamku w Bytowie.

Początkowo było zimno, ale po dwóch dniach nastało już lato. Na trasy wyjeżdżaliśmy w różnych grupach w zależności od planowanego dystansu. Trasy były wytyczone na dostarczonej każdemu uczestnikowi mapie,  w praktyce  -  w dużej mierze była to jazda na orientację, leśnymi i piaszczystymi drogami . Ale takie są Kaszuby , a impreza sprawdzała umiejętności przodowników.

Codziennie wieczorem odbywały się imprezy z udziałem miejscowych artystów. Na  Zlocie otrzymaliśmy także puchar za zajęcie w 2014 roku III miejsca w Polsce dla najlepiej pracującego Klubu Turystyki Kolarskiej – z  czego byliśmy bardzo dumni.Gdzie będzie kolejny Zlot ?   Jeszcze nie wiadomo, ale pojedziemy!!!

Cezary Sawicki

Skomentuj artykuł: